امروز دوشنبه ۹۹/۱۲/۱۱

آیین بزرگداشت استاد رشتی زاده در کاشان

فهرست مطلب

زمان برگزاری: روز دوشنبه 31 فروردین 1394
مکان برگزاری: دانشکده علوم، دانشگاه کاشان

گزارش:

آئين بزرگداشت استاد علی رشتی زاده اولین چهره ماندگار فرش دستبافت قم روز دوشنبه 31 فروردین 1394 در دانشگاه کاشان برگزار شد.
این مراسم با حضور رئیس انجمن علمی فرش ایران، رئیس پژوهشکده فرش دستبافت  کاشان، رئیس اتحادیه و اعضاء هیئت مدیره بافندگان تولید و فروش فرش دستبافت قم، اعضاء هیئت مدیره اتحادیه صادر کنندگان فرش دستبافت قم، رئیس و اعضاء هیئت مدیره انجمن هنرمندان طراح و نقاش فرش دستبافت قم، دفتر توسعه خوشه فرش دستبافت قم و برخی از اساتید، تولید کنندگان و صادر کنندگان فرش دستبافت قم و کاشان و همچنین دانشجويان فرش برگزار گردید.


سخنرانی رئيس انجمن علمی فرش ايران دکتر اميرحسين چيت سازيان، آغازگر این مراسم بود. وی ضمن خيرمقدم به مهمانان و اساتید بزرگوار از استاد بزرگ علی رشتی زاده به عنوان پدر فرش قم و نخستین استاد کار فرش دستبافت قم نام برده و یاد ایشان را گرامی داشت.
در ادامه محمد رضا رشتی زاده فرزند علی رشتی زاده ضمن تشکر از برگزاری این مراسم و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این استاد گرامی، خاطر نشان کرد که استاد علی رشتی زاده اولین فردی بودند که در تولید بافت فرش ابریشم قم آغاز به کار کردند و موسس این هنر بودند و همچنین تاکید کرد که هم اکنون ما باید ادامه دهنده راه وی باشیم و در پیشرفت این هنر تلاش کنیم. در ادامه وی  از راه اندازی و تاسیس موسسه فرهنگی هنری استاد علی رشتی زاده در شهر قم خبر داد و از دانشجویان و فعالان فرش در این زمینه دعوت به همکاری کرد.